Županica Marina Lovrić Merzel predstavila je dosadašnje rezultate provedbe navedenog projekta u kojem je do sada relizirano 29 zahtjeva u ukupnom iznosu većem od 42 milijuna kuna i 35 zahtjeva u ukupnom iznosu većem od 56 milijuna kuna, koji su trenutno na razmatranju u poslovnim bankama.
Sisačko-moslavačka županija inicirala je povećanje kreditnog fonda za još 30 milijuna kuna iz razloga što i dalje postoji izuzetno veliki interes za kredit iz ove kreditne linije, istaknula je Županica te dodala kako smatra da je to pravi put za izlazak iz krize koji je do sada spasio veći broj gospodarskih subjekata i pokrenuo nove investicije na području Županije. Inicijativu su prihvatili svi projektni partneri osim Grada Siska i Hrvatske Kostajnice. Od zahtjeva koji su do sada relizirani ili su na odlučivanju u bankama, 54 zahtjeva se odnosi na nove investicije, te 10 zahtjeva na refinanciranje postojećih nepovoljnih kredita.
Kroz realizacije dosad odobrenih zahtjeva očekuje se novo zapošljavanje od oko 324 osobe.
Županica Marina Lovrić Merzel za jesen je najavila i novi projekt za potpuni izlazak Sisačko-moslavačke županije iz krize.
| < « | » > |
|---|


